Napište nám
powerklima@powerklima.cz
Kontaktujte nás
+420 732 512 112

Navštivte náš Showroom Daikin

Klimatizace do domu či bytu


Před pořízením klimatizace do bytu je třeba promyslet, kolik pokojů chcete klimatizovat a také umístění venkovní jednotky. Jednotky umísťujeme většinou na balkon nebo lodžii, lze i na fasádu, pak je třeba ve většině případů mít souhlas SVJ. Je třeba počítat také s tím, že z každé vnitřní jednotky musí být odveden kondenzát, který při chladzení vzniká. Pokud je to možné, řešíme to svodem do odpadu v rámci bytu nebo vyvedením samospádem ven např. do okapu nebo na balkon. Není-li jiná možnost musí se použít čerpadla kondenzátu. Nezanedbatelnou věcí jsou i stavební úpravy - potrubí se dá vést v lištách, zasekat do zdí nedo vést v podhledech (pokud jsou), je možné pro potrubí vymyslet i různé sádrokartonové kastlíky, které by ráz bytu narušili minimálně. Zní to pro laika možná trochu složitě, ale my jsme tady od toho, abychom Vám pomohli, poradili a realizaci provedli tak, aby pro Vás byla co nejméně rušivá. Obraťte se proto na profesionályse zkušenostmi, díky kterým si v budoucnu ušetříte řadu nepříjemností.

Jaké věci řešit při výběru klimatizace do bytu?

Ujasněte si, co od klimatizace očekáváte a k čemu ji hlavně budete využívat. Obecně všechny klimatizace chladí, topí, filtrují a čistí vzduch v místnosti a odvlhčují. Některé umí přivádět i čerstvý vzduch a zvlhčovat. Dle typu jsou také vybaveny různými čidly a funkcemi, které zpříjemňují jejich používání. Lze je také ovládat pomocí wifi připojení odkudkoli. V neposlední řadě jde o design, protože budou součástí Vašeho bytu. Nejlepší je zavolat nebo napsat, pošleme Vám katalog, poradíme s výběrem, probereme možnosti. Můžeme se také potkat u nás v showroomu, kde Vám jednotlivé typy jednotek předvedem a uvidíte je tak v reálu. Lidé hodně řeší i hlučnost jednotek - i toto si můžete v showroomu vyzkoušet, protože všechny vnitřní i venkovní jednotky jsou funkční.

Co pro vás zařídíme před instalací?

V první řadě vám podrobně vysvětlíme různé úskalí a výhody jednotlivých řešení. Spočítáme výkon, který budete potřebovat, abyste se vždy cítili pohodlně a zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

V čem jsme jiní?

Víme, že s klimatizací budete bydlet a přesně tak postupujeme při realizaci. Pokud to jde, u naší práce nepoznáte, kudy je vnitřní jednotka napojena. V bytě tak budete mít jen krásný, stylový kus moderního přístroje, ze kterého nečouhají dráty a trubky. 

Zároveň vám poradíme s umístněním. Tak aby fungovala v místnosti efektivně, ale zároveň vás neomezovala. Nikdo totiž nechce sledovat telecizi v průvanu. A přesně tohle jsou maličkosti na které myslíme za vás.

 

Ururu Sarara FTXZ-N (nástěnná jednotka)

Stylish FTXA (nástěnná jednotka)

Emura FTXJ-MW  (nástěnná jednotka)

Prefera FTXM-M (nástěnná jednotka)

Comfora FTXP-L (nástěnná jednotka)

Sensira FTXF-A (nástěnná jednotka)

FVXM-F (parapetní jednotka)

FDXM-F3 (jednotka do podhledu)

Prefera FTXTM-M - optimalizováno pro vytápění (nástěnná jednotka)

Comfora FTXTP-K - optimalizováno pro vytápění (nástěnná jednotka)

FTXB-C (nástěnná jednotka)

Nexura FVXG-K (parapetní jednotka)