regular people from all of the walks of life like exact tbfreewheelers. easy return and lowest price in our best replica tag heuer store. we have top quality https://www.movadowatches.to/. how to spot a balmainreplica.ru. hu.watchesbuy.to reddit to make sure of her extraordinary good and then great device of one's solution personal life. asia grade https://www.alexandermcqueenreplica.ru/. online store offers best swiss christiandiorreplica ru with cheap prices.

Power klima
Napište nám
powerklima@powerklima.cz
Kontaktujte nás
+420 732 512 112

Navštivte náš Showroom Daikin

Klimatizace


Jak vybrat správnou klimatizaci

Nejprve si musíte ujasnit do kterých místností chcete klimatizaci umístit a co od zařízení očekáváte. Někomu stačí pouze to, že klimatizace chladí či topí, jiný upřednostní design a další klade důraz na technické možnosti a vybavení. Specializujeme se na značky Daikin a Toshiba tato zařízení uspokojí požadavky jak na levnější zařízení tak i požadavky náročnějších klientů. 

Klimatizace se vyrábí v různých výkonech, jaký výkon jednotky zvolit záleží na mnoha okolnostech, my Vám rádi poradíme. Například větší výkon budete potřebovat k chlazení podkrovních místností, pokojů obrácených na jih nebo prostor, kde je velké množství spotřebičů. V ložnici a dětském pokoji zase oceníte nízkou hlučnost zařízení.

U klimatizací se setkáte s pojmem split a multisplit. Jednoduché vysvětlení - splitová jednotka obsahuje jednu vnitřní a jednu venkovní jednotku, multisplit má dvě až pět vnitřních jednotek na jednu venkovní. Ekonomickou výhodnost a efektivitu jednotlivých systémů posuzujeme vždy individuálně v závislosti na umístění jednotek a vzdálenosti vnitřních jednotek od venkovních.

Typy klimatizací

- nástěnná - umístění na stěnu

- kazeotvá - umístění do stropu (stropní panely, sádrokarton atd.)

- parapetní - umístění na stěnu ve výšce klasických radiátorů (např. pod okenní parapet)

- jednotky do podlehdu - skryté jednotky, které jsou v sádrokartonových podhledech nebo kastlících, vidět je pak pouze výfuková mřížka

 

Co klimatizace umí

Dnes už všechny klimatizace umí chladit i topit (používá se označení tepelné čerpadlo vzduch-vzduch). Klimatizace jsou vybaveny vzduchovými filtry, které odstraní zápach, viry, bakterie, alergeny. Jak výkonné filtry jsou záleží už na konkrétním výrobci. My dodáváme značky Daikin a Toshiba. Daikin má některé typy klimatizací s technologií Flash Streamer Daikin, tato technologie zbaví vzduch až 99% alergenů a formaldehydů. Klimatizace Ururu Sarara od Daikinu umí jako jediná na trhu přivádět i čerstvý vzduch (větrá) a má funkci zvlhčování. Většina klimatizací už komunikuje s tabletem či chytrým telefonem, můžete je tak ovládat odkudkoli. Přes aplikaci můžete sledovat i spotřebu el. energie. Kokrténí funkce u jednotlivých typů naleznete vždy u konkrétního produktu v produktovém listu.

 

Proč údržba?

Pravidelně servisovaná klimatizace zajistí optimální kvalitu vzduchu společně s udržením příjemné teploty či chladu. Při servisu se provádí kontrola funkcí, čistí se filtry, mění olej, technici zkontrolují stav chladiva. Toto vše pomáhá jednotce běžet mnohem účinněji a také s menší spotřebou el. energie. Vždy je levnější pravidelná údržba než náhlé servisní zásahy. Také je lepší provést plánovanou údržbu před sezónou než mít nefunkční klimatizaci, když ji nejvíce potřebujete.